Mikulášské vlaky 2017 – tisková zpráva

V sobotu a neděli 02. a 03. prosince 2017 jsme vypravili mimořádné Mikulášské vlaky v Ostravě.
Tyto vlaky jely v trase:
Ostrava střed – Dolní oblast Vítkovice – Ostrava Vítkovice – Ostrava Svinov – Ostrava hl. nádr – Ostrava střed.
Jízdní doba vlaku činila jednu a čtvrt hodiny.

Našim pasažérům a především dětem jsme nabídli možnost svézt se mimořádným Mikulášským vlakem, ve kterém nechyběla Mikulášská družina, která děti během jízdy obdarovala drobnou nadílkou. Ve vlacích byla vyhrazena i místa pro děti z dětských domovů v našem kraji a této možnosti využily tři dětské domovy z Ostravy.

Jízda byla zajímavá i díky průjezdu Dolní oblastí Vítkovice, kam je běžným vlakům osobní dopravy vjezd zapovězen.
Ve vlaku bylo pro dobrou pohodu pasažérů připraveno občerstvení a po celou dobu vyhrávaly ve vlaku čertovské harmoniky, se kterými si děti spolu s jejich rodiči zazpívali Vánoční koledy.
Tři vlaky byly vypraveny v sobotu a rovněž v neděli vyjely po stejné trase další tři vlaky.

Souprava našeho vlaku byla sestavena z motorových vozů řady 810.
Tyto Mikulášské vlaky vypravil SLEZSKÝ ŽELEZNIČNÍ SPOLEK díky finanční podpoře svých partnerů:
-Moravskoslezský kraj
-Město Ostravu
-Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz
-Společnost AWT a.s.
-Společnost Vítkovice Doprava a.s.
-Retro-Slezskou železniční společnost

Našim parterům patří velký dík za jejich podporu při naší činnosti- rozvoji kulturního odkazu železnice v našem kraji.

Reklamy