O nás

Název spolku: SLEZSKÝ ŽELEZNIČNÍ SPOLEK
Sídlo: Ostravská 661/46,  735 42 Těrlicko
Zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě v oddílu L, vložce č. 15365
IČ: 05424089
Právní forma: Spolek
Číslo účtu:2301084913/2010
E-mail: kontakt@slezskyzeleznicnispolek.cz

Reklamy

5 thoughts on “O nás

 1. Přeji dobrý den.
  Na existenci tohoto čerstvě založeného spolku jsem byl trošku „oklikou“ a zcela náhodně upozorněn svou známou, která mi dnes poslala info, že dne 18.2. t.r. pořádáte mimořádký vlak po OKR.
  Rozhodl jsem se udělat si na tuto akci čas a rád se tímto mimořádným vlakem projedu !
  Svého času (již před delší dobou) jsem se spolupodílel na výchově dorostu pro ČSD na zařízení, které se jmenovalo Střední odborné učiliště Ostrava.
  Je docela možné, že se tam při sobotní akci potkám s někým,kdo budˇ přímo na tom zmíňovaném učilišti působil, nebo byl jinak činný v některé z výkonných jednotek tehdejších ČSD.
  V každém případě však přeji tomuto nově založenému Spolku hodně zapálených lidiček a spolupracovníků, taktéž nápady a přehršel povedených akcí !
  Olda Herzig – Ostrava .

  Liked by 1 osoba

 2. Zdravím Vás s poznámkou, že až nyní jsem si všiml – to SOU bylo železniční. Proto ten můj náklon k železniční problematice, který jsem vyjádřil k právě Vámi schvalovaném u komenntáři, jež jsem Vám k eventuelnímu využití zaslal dne 25.1. t.r.
  Těším se dle zájmu na další možnou spolupráci .
  Olda Herzig – Ostrava .

  Liked by 1 osoba

 3. Dobrý den.
  Od kolegy jsem dostal mail o jízdě po kolejích OKR,bohužel pozdě.Celý život jsem pracoval v OKD
  a proto jsem se těšil,že si trasu prohlédnu.Bohužel pozdě…vše obsazeno.Neuvažujete o opakování
  jízdy někdy v blízké budoucnosti?Jinak držím palce při organizování jízd pro kolejové fandy.

  Liked by 1 osoba

  • Zdař Bůh,
   v sobotu 18. 2. 2017 byl vypraven speciální „Báňský spěšný vlak“, který vyjížděl z Ostravy-Střed přes Ostrava hl.n. Orlová až Karviná doly, jel k dolu ČSM a pak zpět přes Ostrava-Michálkovice do Středu. Akci organizoval Slezský železniční spolek, který nově vznikl v říjnu 2016. Půjčili si pět starých motoráčků a vyrazili z průvodci z Železničního muzea na prohlídku důlních provozů, areálu a důlní krajiny. Akce se konala hned 2x, vlak nejdříve vyjížděl v 11 a pak ve 14 hodin. Vše bylo předem beznadějně vyprodané. O akci byl neskutečný zájem. Na nádraží stáli lidi a přemlouvali průvodčí ať je vezmou, bohužel to nešlo. Vlak pojmul cca 400 cestujících, většinou se jednalo o rodinky s dětmi, bývalé havíře, nadšence, fotografy a nebo studenty z VŠB-TUO jako jsem byla já s Frenkym. Ostatně tuto skvělou projížďku jsem dostala od Frenkyho k narozeninám. Řádně jsem se na akci vybavila – hornické spodní prádlo, ponožky, tričko, šátek, šperky a hlavně helmu (tu jsem taky dostala k narozeninám), důlni lampy (též dárečky)…

   Podobná akce by se měla konat opět v dubnu, tak sledujte web, FB… třeba se naskytne možnost se projet po železnici, kde jezdí jen nákladní vlaky, obhlídnout si hornické areály s foto zastávkami. Je to skvělý zážitek. Obzvlášť teď bez květeny, kdy toho šlo hodně vidět. Já jsem tedy byla nadšená a příjemně překvapená.

   Spolek bude dělat více akcí, sledujte jejich web zde: https://slezskyzeleznicnispolek.cz/

   Vláčkům zdar a havířině též 🙂

   Kačaba

   To se mi líbí

 4. Připojuji se k panu Josefu Šindlerovi. V MF Dnes 11.2.2017 čtu, že se bude jízda opakovat, ale na t=to webové stránce není ani zmínka. Jak si můžu zajistit na duben 2017 na jízdu po OKD rezervaci. Jsem také bývalí OKĎ-ák a rád bych se zúčastnil. Děkuji za odpověď

  Liked by 1 osoba

Komentáře nejsou povoleny.