Připravujeme:

Výletní vláčky Cieszyn- Č. Těšín- ZOO Ostrava – Ostrava střed

15. VI. – 22. IX. 2024

Jízdy mimořádných výletních vlaků z Cieszyna a Českého Těšína do ZOO Ostrava a dále do stanice Ostrava střed, která leží v sousedství Dolní oblasti Vítkovic. Po celou dobu jízdy bude cestujícím k dispozici drobné občerstvení formou roznášky a také komentář o historii a současnosti nejen okolních dolů.

740 + Bdt + Bmx

Báňské spěšné vlaky po OKR

15. VI. – 22. IX. 2024

Komentované poznávací jízdy mimořádných vlaků po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského revíru. Navštívíme např. důl Michal, Darkov, ČSA, nebo poslední činný černouhelný důl v České republice- závod ČSM.

740 + Bmx + Bdt

Výletní vláčky z Bruntálu do Malé Morávky

29. VI. – 22. IX. 2024

Jízdy historických výletních vláčků po naší nejstrmější neozubnicové železnici, kde sklon dosahuje místy až 47 .

Nasazovány budou naše historické motorové lokomotivy T 334 – Rosnička a T 211- Šmoulinka spolu s historickým přípojným vozem ř. Blm, který znáte z filmu Slunce, seno, jahody (nezastavujem, nezastavujem- máme zpoždění!)

T 334 + Blm, T 211 + Blm

Borůvkový rychlík Ostrava- Malá Morávka

17. VIII. 2024

Výletní rychlík z Ostravy přes Opavu, Krnov a Bruntál do Malé Morávky, kde se letos bude konat další ročník oblíbených Borůvkových hodů.

751.335 + Bdt

Vinařský expres Č. Těšín- Valtice

5. X. 2024

Mimořádný výletní rychlík z Českého Těšína přes Havířov, Ostravu Vítkovice a Přerov do Valtic, kde se bude odehrávat letošní ročník oblíbeného Valtického vinobraní. Pasažéři našeho vlaku budou mít možnost zakoupit zlevněné vstupné na akci.

753.7 + 749 + Bdt/ Bdtn

Burčákový rychlík Ostrava- Mutěnice

12. X. 2024

Mimořádný přímý burčákový rychlík z Ostravy střed přes Přerov a Hodonín do Mutěnic- dějiště letošního ročníku Pochodu Slováckými vinohrady, alias Burčákového pochodu.

751 + 749 + Bdt/ Bdtn

Mikulášské vláčky po Ostravském železničním uzlu

30. XI. a 1. XII. 2024

Okružní jízdy po Ostravě zejména pro děti. Odjezd ( a poté i návrat) bude ze žst. Ostrava střed. Vlaky budou vedeny speciálně vyzdobenou vlakovou soupravou. Za básničku nebo písničku obdrží každé dítko drobnou Mikulášskou nadílku a ve vlaku si s námi budou pasažéři moci zazpívat koledy

T 211 + Bdt + Bmx + T 212

Vánoční vláčky Slezského železničního spolku

O víkendech 7. + 8., 14. + 15., 21. + 22. prosince 2024 pro vás připravujeme speciálně vyzdobené Vánoční vláčky.

Navštívíme s nimi např. Havířov, Albrechtice u Č. Těšína, Karvinou, Petrovice u Karviné, Český Těšín, Třinec, nebo Bruntál a Malou Morávku.

Přesný harmonogram, jízdní řád a další podrobnosti připravujeme, sledujte prosím náš facebook nebo web.

T 211 + Bdt + Bmx + T 212

Rezervace jízdenek na jednotlivé akce je k dispozici na webové stránce http://szs.reenio.cz

Změna programu akcí a plánovaných vozidel je možná s ohledem na aktuální provozní podmínky. Sledujte prosím naše webové stránky a facebook.

Těšíme se na viděnou ve vlaku, Váš team SŽS 🙂

váš team SŽS 🙂