Mimořádné vlaky do Malé Morávky 2018

24. února 2018 náš spolek uspořádal projekt určený pro širokou veřejnost. O projekt, který měl přímou návaznost na olympijský festival pořádaný v Karlově pod Pradědem, byl značný zájem nejen ze strany nadšenců zimních sportů.

Jízdy se účastnili zejména sportovci, rodiny s dětmi, a nadšenci olympijských disciplín

pro něž byl vlak primárně určen. Značně obsazeny byly jak přímé vlaky z Ostravy, tak mimořádné vlaky vypravené po lokální trati spojující Bruntál s Malou Morávkou, kde pravidelná železniční doprava není provozována od roku 2009. Souprava vlaku byla tvořena dvěma motorovými vozy řady 810 a v našich vlacích byla vyhrazena místa pro rodiny s dětmi, sportovce a v neposlední řadě také pro sportovní vybavení všech zúčastněných. Ve vlaku bylo cestujícím k dispozici i drobné občerstvení.

Další zvláštní vlaky na neprávem pozapomenutou malebnou lokální trať mezi Bruntálem a Malou Mrávkou vypraví náš spolek opět o prázdninách letošního roku.

Tento projekt byl finančně podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Připravil Antalec L.