Výletní vlaky POHOrnickou krajinou do ZOO Ostrava 2024

Dámy a pánové, zveme vás na svezení speciálním výletním vláčkem z Cieszyna a Českého Těšína do Ostravské ZOOlogické zahrady:

Vyjíždět budeme každou sobotu a neděli z Polského Cieszyna v 10:03 a z Českého Těšína v 10:20.

Vydáme se společně po neveřejných uhelných vlečkách, kolem Karvinských a Ostravských dolů do zastávky Josefova jáma- ZOO Ostrava, odkud už je to jen kousek k bráně Ostravské zoologické zahrady.

Cestou budeme projíždět kolem dolů Darkov, ČSA, Žofie či Michal a součástí jízdy je i komentář o všem zajímavém, co bude možné za okny vlaku během jízdy spatřit a příjezd k ZOO je naplánován na 11:15. Vlak poté bude dále pokračovat do cílové stanice Ostrava střed, která leží na dohled Dolní oblasti Vítkovic.

Samozřejmostí je také prodej drobného občerstvení ve vlaku, které zajistí naše usměvavá vlaková četa.

Odjezd zpět od ZOO je naplánován na 16:35 a cestou zastavíme pro výstup v Ostravě střed a v Havířově.

Prodej jízdenek na tyto výletní vlaky probíhá přes naše rezervační stránky http://szs.reenio.cz a také u průvodčích ve vlaku. Rozhodně však doporučujeme zakoupit si jízdenku v předprodeji- její součástí je i místenka.

Při zakoupení jízdenky až ve vlaku u průvodčího totiž nejsme schopni Vám garantovat místo k sezení (které se při zakoupení jízdenky online přiřadí k jízdence automaticky).

Zbývá už jen dodat, že jízdy těchto speciálních výletních vláčků jsme pro vás připravili ve spolupráci se společností PKP CARGO INTERNATIONAL a. s., za podpory krajské organizace MSID a provoz těchto vlaků je možný díky finanční podpoře krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

UPOZORNĚNÍ:

Z důvodu administrativně- technických komplikací při přeshraničním provozu

BUDOU NAŠE VLAKY V ÚSEKU CIESZYN- Č. TĚŠÍN (a zpět)

NAHRAZENY NÁHRADNÍ VLAKOVOU SOUPRAVOU- konkrétně pravidelnými vlaky Českých drah 12 816 a 12 839.

V Českém Těšíně proto bude nutno přestoupit, ale z Českého Těšína dále již budou pokračovat naše vlaky podle pravidelného jízdního řádu.

Jízdenky zakoupené na náš výletní vlak do ZOO Ostrava (a zpět) budou uznávány mezi Cieszynem a Č. Těšínem ve vlacích ČD 12 816 a 12 839 s odjezdy v 10:03 a 17:48.

Za vzniklé komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Těšíme se na Vás 🙂

Váš team SŽS