Kritický víkend na Malé Morávce

Pomalu se vzpamatováváme z uplynulého víkendu na Malé Morávce, který pro nás byl z provozního hlediska více než velmi kritický… 

V sobotu nám selhala jedna z mašinek a tak jsme nasadili do provozu druhou- záložní.
K večeru však začínala vypovídat službu i záložní mašinka a udržet provoz byl sice majstrštyk, ale povedlo se a odvozili jsme s vypětím všech fyzických a mentálních sil se zpožděním všechny vlaky v jízdním řádu a povedlo se dodržet i přípoje v Bruntále.

Ovšem to byla pouhá předzvěst provozní katastrofy, která na nás teprve čekala…

Neděle pro nás byla doslova hororová:
Díky ochotě společnosti Tramo Rail, která nám ochotně a velice operativně zapůjčila svou lokomotivu jsme si mysleli, že máme vyhráno a užijeme si slunečnou neděli v horách.
Chyba lávky…
Ráno, cestou z Malé Morávky do Bruntálu selhala i třetí lokomotiva v pořadí a tak nám nezbylo, než nasadit místo vláčků do Morávky autobus a začít shánět další vozidlo, které bychom mohli nasadit do provozu.
Tentokrát nám vytrhly trn hluboko z paty České dráhy, které operativně zapůjčily motoráček řady 810 a my jsme tak mohli na odpoledne nasadit na malebnou Jesenickou lokálku opět vlak, byť nebyl historický.

A co bylo příčinou tzv. neschopností našich mašinek k výkonům a manévrů na Morávecké lokálce?

První mašinka ztroskotala díky prasklé vzduchové hadičce uvnitř převodovky v hodnotě 74 Kč.

Druhá mašinka lehla díky těsnítku ve směrovém válci v hodnotě 57 Kč.

Třetí mašinku odstavilo z provozu gumové těsnění přívodu chladící vody do motoru v hodnotě 13 Kč.

Resumé:
Celková škoda v hodnotě 144 Kč zapříčinila kopec ostudy, odřeknutí čtyř vlaků, preventivní zásah hasičů a připravila nás všechny, kteří se staráme o provoz vlaků do Malé Morávky o několik let života…

Naše obrovské díky patří společnostem Tramo Rail a. s. a České dráhy a. s. za obrovskou operativní pomoc a naše obrovská omluva patří vám- našim cestujícím a příznivcům.

Mrzí nás, že jsme nemohli v neděli povozit všechny zájemce o jízdu vláčkem po nejstrmější České lokálce.
Ovšem „snad géniové Zodiakální, snad osmapadesátá vyšší inteligence- spikly se proti nebohému starci. Třebas se v nepřátelském znamení štíra střetl makrokosmos s mikrokosmem, zkrátka provoz se ne a ne a nedařil“.

Mašinky postupně opravujeme, abychom je o víkendu opět mohli nasadit do provozu a abychom všechny ty, kteří se těší na svezení historickým vláčkem mohli povozit a potěšit.

Děkujeme za pochopení a za vaši přízeň
Team SŽS