Mikulášské Vlaky 30.11 a 1.12 2019

Dámy a pánové dovolujeme si pozvat vás a především vaše děti na svezení Mikulášskými vlaky po Ostravském železničním uzlu, které jsme připravili na sobotu a neděli 30. listopadu a 1. prosince:

Po oba dva dny, vždy v 10, 12 a 14 hodin budou ze stanice Ostrava- střed vyjíždět naše okružní Mikulášské vláčky, ve kterých nebude chybět Mikuláš, anděl a rozverná čertovská cháska.

Malí i větší pasažéři obdrží výměnou za básničku nebo písničku drobnou Mikulášskou nadílku a tatínkové i maminky si u nás mohou dát něco dobrého na zahřátí, nebo si zazpívat s dětmi Vánoční koledu.

Vlaky pojedou po trase Ostrava střed- Ostrava Kunčice- Ostrava Vítkovice- Ostrava Svinov- Ostrava hl. n.- Ostrava Stodolní a Ostrava střed.

Mikulášské vlaky budou tentokrát vedeny retro vlakovou soupravou, sestavenou z motorového vozu řady 850 a přípojného vozu řady 050 z konce 60 let minulého století, kterým bude hrdě sekundovat náš „šrotík“, mašinka 700.851.

Odehraje se u nás také jedna významná premiéra:

Poprvé na svůj výkon s cestujícími bude po dlouhé odstávce nasazen motorový vůz 850.005, který naši kolegové ze společnosti Moravská železniční zakoupili a zachránili jej tak před sešrotováním.

V letošním roce se jim povedlo stroj po dlouhé a náročné opravě zprovoznit a my tak společně budeme mít možnost představit vám jej v celé své kráse 🙂

Těsíme se na vás,

team SŽS