Pravidelná železniční doprava na trati Bruntál – Malá Morávka

Milé dámy, vážení pánové, drahé děti 🙂

Zveme vás spolu s dopravcem MBM rail na svezení našimi výletními vláčky z Bruntálu do Malé Morávky.

Společným úsilím se nám povedlo díky podpoře Moravskoslezský kraj tuto malebnou jesenickou lokálku probudit z devět let trvajícího spánku a vrátit na ni pravidelnou železniční dopravu.

Po celé letní prázdniny, počínaje svátkem 5. VII. budeme o všech sobotách, nedělích a svátcích vypravovat na trať pět párů historických vlaků v každém dni a to až do neděle 15. září.

Vláčky budou vedeny historickou lokomotivou T211 ze šedesátých let minulého století, která bude na trati jezdit spolu s historickým vagónkem řady Blm, který je v péči Klub přátel kolejových vozidel Brno, o.s.

Mašinku se nám letos podařilo zachránit před plameny autogenu. U svého původního majitele se stala nadbytečnou a byla určena k sešrotování. Díky ochotnému a vstřícnému jednání se nám ji povedlo zakoupit a nechat opravit. Nasadíme ji na vlaky do Malé Morávky, aby mohla rozdávat radost malým i velkým pasažérům.

Při příležitosti gastrofestivalu Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko v Karlově Studánce 10. VIII. a Borůvkové hody Malá Morávka a Karlov pod Pradědem o týden později, budeme navíc vypravovat i přímé výletní spěšné vlaky z Ostravy do Malé Morávky a posilovat vlakovou dopravu z Bruntálu, aby si návštěvníci festivalu mohli užít výlet a nenervovat se s hledáním parkovacího místa pro auto.

Těšíme se na viděnou ve vláčku,

Váš team SŽS 🙂