Borůvkový rychlík 2023

Pojeďte s námi na Borůvkové hody do Malé Morávky 🙂
Vyrážíme s našim Borůvkovým rychlíkem v sobotu 19. 8. ráno z Ostravy střed, kam se zase k večeru spokojení a napapkaní vrátíme.
Cestou zastavíme pro nástup na Stodolní, hlavním nádraží, Svinově, Opavě, Krnově a Bruntále a dále pak budeme pokračovat po nejstrmější trati u nás, která není vybavena ozubnicí do samého srdce Jeseníků- do Malé Morávky.
Zde bude prokazatelně největší koncentrace lidí s fialovou pusou z celé České republiky a k dostání bude nejen spousta borůvkových specialit, ale také mnoho vybraných delikates, jako třeba flambovaná žraločí ploutev, nebo steak z klokana 🙂
Chybět nesmí tradiční borůvkové pivo, rozličné borůvkové likéry či limonády, nebo kančí na borůvkách, borůvková bublanina, ovšem stejně jako každý rok budou hrát prim bezkonkurenčně nejoblíbenější borůvkové knedlíky, jejichž výdej se i letos bude počítat na tuny.
Po celou dobu jízdy se o vaši pohodu a komfortek u nás na palubě bude starat náš usměvavý vlakový personál, o zábavu během jízdy bude tradičně postaráno a k dispozici bude i drobné občerstvení formou roznášky.
Jízdenky lze zakoupit přes odkaz http://szs.reenio.cz
Seznam restaurací a bližší informace o akci najdete na stránkách https://boruvkovehody.cz/
Těšíme se na Vás,
váš team SŽS 🙂