Borůvkový rychlík do Malé Morávky

Dámy a pánové,
zveme vás na výlet naším Borůvkovým rychlíkem z Ostravy do Malé Morávky, kde se o víkendu 20. a 21. 8. odehraje již 21. ročník oblíbených Borůvkových hodů 🙂
V sobotu 20. 8. 2022 budeme z Ostravy do Malé Morávky vypravovat náš výletní rychlík, který vyrazí před osmou hodinou ranní z nádraží Ostrava střed.
Zastavíme pro nástup na Stodolní, hlavním nádraží, Svinově, Opavě, Krnově a Bruntále a dále pak budeme mířit po nejstrmější české neozubnicové trati do samého srdce Jeseníků- do obce s nejčistějším vzduchem u nás (ve které bude ten víkend prokazatelně největší koncentrace lidí s fialovou pusou z celé České republiky).
Místní Morávecké restaurace pro vás budou mít připraveno speciální borůvkové menu, sestavené z těch nejvybranějších pochoutek a připravené z letošních borůvek 🙂
K dostání bude borůvkové pivo, rozličné borůvkové likéry či limonády, kančí na borůvkách, borůvková bublanina, chybět samozřejmě nemůžou tradiční borůvkové knedlíky, ale také spousta jiných vybraných delikates jako třeba flambovaná žraločí ploutev, či poctivá svíčková jak od maminky.
V obecním parku v Malé Morávce bude probíhat bohatý soutěžně- zábavný program nejen pro děti, ale i pro dospělé, kupříkladu soutěž jedlíků, probíhat bude také borůvkový jarmark, nebo se prostě jen budete moci projít po okolních hustých lesích a nasbírat si borůvky na chuť, nebo na doma.
Po celou dobu jízdy se o pasažéry bude starat naše usměvavá vlaková četa a ve vlaku bude k dispozici krom dobré zábavy i drobné občerstvení formou roznášky.
Zpět do Ostravy střed se večer vrátíme ve 20 hodin, opět se zastávkami v Bruntále, Krnově, Opavě a Ostravských stanicích po cestě.
Online prodej jízdenek je k dispozici na našem rezervačním portále:

Bližší informace o Borůvkových hodech v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem naleznete také na webu http://boruvkovehody.cz

Těšíme se na vás,
váš team SŽS 🙂