Výletní vlaky Bruntál- Malá Morávka 2023

Dámy a pánové zveme vás na svezení našim výletním vláčkem po nejstrmější české neozubnicové trati z Bruntálu do Malé Morávky:

Díky podpoře krajského úřadu Moravskoslezského kraje můžeme i letos mezi Bruntálem a Malou Morávkou vypravovat naše výletní vláčky, sestavené z retro motorové lokomotivy T334.0966 a historického vagónku řady Blm z roku 1948.

Naše vláčky jsou v provozu mezi Bruntálem a Malou Morávkou od soboty 1. 7. 2023 do neděle 17. 9. 2023 o všech prázdninových sobotách, nedělích a svátcích, vždy pětkrát denně v každém směru jako přípoje od/ na rychlíky a osobní vlaky od Ostravy a Olomouce.

Trať do Malé Morávky se pyšní technickým unikátem- je to nejstrmější adhezní trať v Čechách, na Moravě i ve Slezsku, která není vybavena ozubnicí a její sklon v nejstrmějším místě dosahuje až 45 ‰.

Pravidelná osobní doprava zde byla zastavena v roce 2009 a našemu spolku se ve spolupráci s dopravcem MBM rail s.r.o. povedlo trať probudit z dlouhého spánku v roce 2018, kdy jsme zde začali opět provozovat víkendovou pravidelnou výletní dopravu.

Jízdenky zakoupíte u průvodčího ve vlaku, stejně jako drobné občerstvení, které pro vás budeme mít připraveno.

 

Těšíme se na Vás 🙂

Váš team SŽS