Výletní vlaky Bruntál- Malá Morávka 2022

Dámy a pánové zveme vás na svezení našim výletním vláčkem po nejstrmější české neozubnicové trati z Bruntálu do Malé Morávky.

Díky podpoře krajského úřadu Moravskoslezského kraje můžeme i letos mezi Bruntálem a Malou Morávkou vypravovat naše výletní vláčky, sestavené z retro motorové lokomotivy T334.0966 a historického vagónku řady Blm z roku 1948.

Lokomotiva T334.0966 ke svým letošním padesátým narozeninám dostala velkou vyvazovací opravu a slušivý červený kabátek, ve kterém jezdila po téměř celou dobu svého pracovního života ve válcovnách plechu ve Frýdku- Místku.

Naše vláčky jsou v provozu mezi Bruntálem a Malou Morávkou od 3. 7. 2022 do 18. 9. 2022 o všech prázdninových sobotách, nedělích a svátcích, vždy pětkrát denně v každém směru jako přípoje od/ na rychlíky a osobní vlaky od Ostravy a Olomouce.

Trať do Malé Morávky se pyšní technickým unikátem- je to nejstrmější adhezní trať v Čechách, na Moravě i ve Slezsku, která není vybavena ozubnicí a její sklon v nejstrmějším místě dosahuje až 45 ‰.

Pravidelná osobní doprava zde byla zastavena v roce 2009 a našemu spolku se ve spolupráci s dopravcem MBM rail s.r.o. povedlo trať probudit z dlouhého spánku v roce 2018, kdy jsme zde začali opět provozovat víkendovou pravidelnou výletní dopravu.

Díky ochotě Správy železnic, tehdejší SŽDC, která provedla základní údržbu a dále do lokálky nainvestovala potřebné finanční prostředky, trať prošla nutnými opravami díky kterým dnes můžeme opět vypravovat naše vlaky do Malé Morávky a rozdávat tak radost malým i velkým pasažérům.

V plánu máme také vypravení mimořádných rychlíků z Ostravy do Malé Morávky na Borůvkové hody v sobotu 20. 8. a také na Festival řízků 10. 9. 2022.

Těšíme se na Vás 🙂

Váš team SŽS